CategoriesBez kategorii

Okna – wysoki standard deweloperski

Wiemy jak ważną składową dzisiejszego budżetu gospodarstwa domowego są stałe koszty.

W związku z tym, aby zmniejszyć koszty utrzymania i zwiększyć energooszczędność naszych budynków zdecydowaliśmy, przygotować instalację w budynkach pod fotowoltaikę oraz zastosować okna o podwyższonych parametrach ochrony cieplnej. Na naszym osiedlu Avior Park średni współczynnik termiczny dla okien wyniesie 0,75 W/m2K. Najważniejszymi cechami okien będą: system 6-komorowy, system 3-uszczelkowy, szklenie pakietami z ciepłą ramką, okucie w standardzie wyposażone w 6 punktów antywyważeniowych. Nadto producent informuje, iż okna które będą montowane na naszej Inwestycji, rekomendowane są do budownictwa energooszczędnego.

Ważnym elementem, który ma wpływ na użytkowanie okien jest również proces produkcji. Okna wykonane z najlepszych systemów i okuć nie będą produktem z najwyższej półki, jeżeli nie będą produkowane w wysoce wyspecjalizowanych parkach maszynowych. My postawiliśmy na jakość, więc okna dla naszej inwestycji produkowane będą, u jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie.

Jednocześnie zwracamy Tobie uwagę, iż wiele obecnie realizowanych inwestycji deweloperskich, może być realizowana na starych warunkach izolacyjności cieplnej przegród, tj.  dla okien współczynnik przenikania ciepła wynosi 1,1 W/m2K. Dopiero inwestycje, których wszczęcie postępowania o pozwolenie na budowę rozpoczęło się w 2021 roku, są zobligowane do uzyskania współczynnika przenikania ciepła dla okien mniejszego, bądź równego 0,9 W/m2K.

Dobre okna, to rzeczywista oszczędność w portfelu właściciela domu oraz dla środowiska na wiele lat.